Televizor SAMSUNG QLED QE55Q7F2A, 138 cm, Smart, 4K, Vision AI (Model 2025)
QE55Q7F2A
  • Rezolutie 4K
  • Diagonala ecran (cm) 138
  • Diagonala ecran (inch) 55
  • Culoare Negru
Tip Produs
QLED
Ecran
Mărimea ecranului
55"
Refresh Rate
50Hz
Rezoluţie
4K (3,840 x 2,160)
Video
Tehnologie Imagine
Procesor Q4 AI
HDR (High Dynamic Range)
Quantum HDR
HDR 10+
Permite
AI Upscale
4K Upscaling
Contrast
Mega Contrast
Micro Dimming
Supreme UHD Dimming
Amplificator de contrast
Da
Motion Technology
Motion Xcelerator
Smart Calibration
Basic
Filmmaker Mode (FMM)
Da
HDR Brightness Optimizer
Color Booster
Color Booster Pro
Audio
Object Tracking Sound
OTS Lite
Q-Symphony
Audio Pre-selection Descriptor
Iesire (RMS)
20W
Tip difuzor
2CH
Adaptive Sound
Smart Service
Sistem de operare
Tizen™ Smart TV
Bixby
Navigator web
SmartThings Hub / Matter Hub / IoT-Sensor Functionality / Quick Remote
Smart Feature
Multi Device Experience
Mobile to TV, TV initiate mirroring, Sound Mirroring, Wireless TV On
Multi-View
până la 2 videoclipuri
Apple AirPlay
Daily+
Storage Share
Generative Wallpaper
Karaoke Mic
Game Feature
Auto Game Mode (ALLM)
Game Motion Plus
Super Ultra Wide Game View
Mini Map Zoom
HGiG
AI Auto Game Mode
Tuner / Difuzare
Difuzare digitală
DVB-T2CS2
Tuner analogic
Interfață CI (interfață comună)
Doar CI+(1.4) / CI+(1.4 ECP)_IT
Compatibil TV Key
Conectivitate
HDMI
3
USB
1 x USB-A
HDMI (High Frame Rate)
4K 60Hz (pentru HDMI 1/2/3)
Ethernet (LAN)
1
Intrare RF (intrare terestră / cablu / satelit)
1/1(utilizare comună terestră)/1
Slot CI
1
Wi-Fi
Da (Wi-Fi 5)
Bluetooth
Da (5.3)
Anynet+ (HDMI-CEC)
HDMI Audio Return Channel
eARC
Design
Design
Slim Look
Tip Rama
3 Bezel-less
Culoare partea din față
NEGRU
Tip suport
FLAT FEET NARROW
Culoare stand
NEGRU
Caracteristici suplimentare
Art Store
POP încorporat
EPG
IP Control
Limbaj OSD
27 de limbi europene + rusă (numai când te conectezi la rețea în EE,LV,LT)
Accesibilitate
Ghid Vocal
Low Vision Support
Hearing Impaired Support
Closed Caption (Subtitle), Multi-output Audio, Sign Language Zoom
Motor Impaired Support
Slow Button Repeat, Remote Control App. for All
Power & Eco Solution
Eco Sensor
Alimentare electrică
AC220-240V~ 50/60Hz
Consum de energie (maxim)
130 W
Clasa de eficiență energetică
G
Consum de energie (stand-by)
0.50 W
Consum de energie (tipic)
79.0 W
Consum de energie anual (standard UE)
110 kWh
Oprire automată a alimentării
Auto Power Saving
Dimensiune
Dimensiune pachet (L x I x l)
1369 x 819 x 127 mm
Dimensiune cu stand (L x I x l)
1234.1 x 758 x 237 mm
Dimensiune fără stand (L x I x l)
1234.1 x 710.8 x 60.3 mm
Stand (Basic) (WxD)
824.6 x 237 mm
Stand (Minimum) (WxD)
253.2 x 237 mm
VESA Spec
200 x 200 mm